Zákányszéki Manó Kert Óvoda és Bölcsőde

Változások az óvodába történő beléptetési rendszerben

Tisztelt Szülők!

Bizonyára Önök is értesültek a koronavírus fertőzés fokozott terjedéséről. Az intézménybe történő begyűrűzés elkerülése érdekében sajnos ismét szigorítani kell a beléptetés és a hazabocsájtás rendjén.

2021. november 2-től a szülők a bejárati ajtóig kísérhetik gyermeküket! Itt átadják őt a dajkának, aki gondoskodik a gyermek átöltöztetéséről és a csoportba kíséréséről. Neki nem feladata a gyermek egészségi állapotának megítélése. A csoportszobába lépés után az óvodapedagógus kompetenciája az ellátás biztosítása, vagy szükséges esetben, a szülő értesítése és a gyermek kiemelése a csoportból.

Ez esetben értesítjük a Szülőt, hogy azonnal gondoskodjon gyermeke hazajuttatásáról!

Kérem Önöket, hogy ha a gyermeket már gyógyszerezik, vagy észlelhetőek az alábbi tünetek:

         • – láz
         • – torokfájás, köhögés
         • – hányás
         • – hasmenés
         • – bőrkiütés
         • – sárgaság
         • – egyéb súlyosabb bőrelváltozás, bőrgennyedés
         • – váladékozó szembetegség
         • – gennyes fül-és orrfolyás
         •  – tetű- és rüh,

        ne hozzák a bölcsődébe, óvodába! A fenti tünetek észlelésekor szülő/gondviselő kezdeményezzen konzultációt orvosával. Betegségből történő felgyógyulást csak orvos igazolhat! Akinek családi körülményei indokolják, előzetes Kikérővel, – határozott időre -intézményvezetői felmentést kaphat az intézmény látogatása alól.

        Zákányszék. 2021. október 29.

            Liebhaber Gáborné
        intézményvezető